(+380) 44 541 14 25
  • newsimage
    Зображення

    Місія більш безпечних міст

    Ось-ось наблизиться щось, що зробить міста безпечнішими, і це не Бетмен чи Робін! Це вуличне і прибудинкове освітлення, призначене для поліпшення міського життя. Чи зможе воно служити сигналом пішоходам і водіям машин і допомогти уникнути нещасних випадків? І що може очікувати індустрію освітлення від нових технологій?
     
    Міста світу

    Міське або сільське життя? Одразу видно, що відповідь очевидна. Міста виграють за кількістю голосів, так як все більше і більше людей вибирають міське існування. Фактично, число міських жителів зростає з приголомшливими темпами: 60 мільйонів в рік. До 2050 року близько 70% людства будуть жити в містах згідно з оцінками Організації Об'єднаних Націй. 

    Звичайно, більш урбаністичне життя означає більше споживання енергії. Взяти освітлення, наприклад. За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), освітлення на даний момент займає 20% споживання світової електроенергії.

    Містам явно необхідно штучне освітлення: це змушує людей відчувати себе в безпеці і створює сприятливі умови для бізнесу і туризму. Ніхто не хоче потрапляти в темний час доби в неблагополучний район, який не освітлений належним чином, де злочинець може ховатися в тіні.

    На щастя, йде революція в області технологій, оскільки міста все частіше переходять на енергозберігаючі світлодіодні технології. Цей крок дозволяє різко скоротити загальні витрати на освітлення. До 2027 року широке використання світлодіодів може заощадити близько 348 терават-годин (TWh) електроенергії тільки в США. За даними Міністерства енергетики США, це еквівалентна річна електрична потужність 44 великих електростанцій, що означає економію понад 30 мільярдів доларів з сьогоднішніми цінами на електроенергію. І, звичайно ж, більш яскраве світлодіодне освітлення також означає кращу видимість і почуття підвищеної безпеки для місцевих жителів.

    Майбутнє вже сьогодні

    Наступним кроком буде встановлення інтелектуальних вуличних систем освітлення з використанням технологій з Інтернету (IoT) і обміну даними між машинами (M2M) або прямого зв'язку між пристроями.

    Можливо, це звучить як наукова фантастика, але завдяки мережам M2M і світлодіодним вуличним світловим системам ми незабаром зможемо ввімкнути і вимкнути окремі вуличні ліхтарі, якщо це необхідно: якщо нікого не буде навколо, вони будуть тусклими та загорятися на всю потужність, коли поруч є пішоході, велосипедист або автомобіль. Датчики також дозволять реєструвати екологічну інформацію.

    Ці індивідуальні інтелектуальні вуличні ліхтарі будуть підключатися по бездротовій мережі до сервісного центру, дозволяючи міській владі централізовано контролювати і управляти ними. Візьміть OSRAM Street Light Control (SLC), наприклад, систему, засновану на мережі світлодіодних індикаторів, з програмним забезпеченням, яке дозволяє використовувати вогні окремо або в групі.

    Управління вуличним освітленням дистанційно захищатиме навколишнє середовище, уникаючи викидів парникових газів. Ця технологія означає, що вуличне освітлення буде постійно перебувати під пильною увагою, що полегшує ідентифікацію несправностей і швидке їх усунення. Більш того, освітлення на основі потреб зробить міський простір більш привабливими і безпечними, дасть більше світла, наприклад, на темних автостоянках, де люди можуть відчувати себе в небезпеці. Такі міста, як Ейндховен в Нідерландах, також ввели освітлені пішохідні переходи, де освітлені датчиком білі смуги загоряються, щоб дати сигнал людям, коли безпечно перетинати дорогу.

     

    Додай колір обдумано

    Розумні вуличні ліхтарі можна навіть адаптувати до погоди, мигаючи червоним, щоб попередити жителів про наближення шторму або повені. Світло також може змінювати відтінок в залежності від часу доби або щільності трафіку.

    Зрозуміло, є кілька проблем. Міські планувальники можуть бути обмежені занадто невеликим бюджетом або відсутністю об'єднаного бачення з приводу того, яка технологія необхідна по місту.

    Крім того, Американська медична асоціація висловила стурбованість тим, що синє світло, що випромінюється вуличним освітленням, може викликати проблеми зі сном. Хоча цього можна уникнути за допомогою технології, яка дозволить міській владі регулювати рівень освітленості, наприклад, підвищувати рівень освітленості під час надзвичайної ситуації, щоб допомогти службам екстреної допомоги в їх роботі.

    Незалежно від того, скільки ще кроків потрібно зробити для розвитку подібних систем, технології вже змінюють наші міста і те, як ми живемо. Просто подивіться на німецьке місто Wipperfürth, де технологія освітлення OSRAM дозволяє світильникам відправляти інформацію через Bluetooth. В даний час в пішохідних зонах і парках встановлено 20 сучасних світлодіодних стовпів, оснащених системою управління вуличним освітленням і технологією Einstone, схемою IoT, яка випромінює сигнал Bluetooth. Цей сигнал може бути отриманий за допомогою смартфонів і використовуватися з додатком, що дозволяє користувачам отримувати доступ до загальної інформації або дізнаватися про конкретні магазинах і ресторани або, наприклад, про наявність вільних місць для паркування. Майбутнє за світлом.